Najlepszy wybór
Automaty Online

Automaty Online

Celem gry na automatach online jest wygranie pieniędzy. Gra zwykle składa się z łączących się symboli, które pojawiają się na obracających bębnach. Automaty do gry dysponują wieloma rodzajami kombinacji wygrywających. Jeśli gracz wylosuje odpowiednią kombinację, która opisana jest w tabeli wypłat danej gry, gracz otrzymuje automatyczną wygraną. Na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów automatów do gry.

Najpopularniejsze automaty online

 • Sizzling Hot
 • Ultra Hot
 • Book of Ra
 • Lucky Lady’s Charm
 • Dolphin’s Pearl
 • Xtra Hot


 • Automaty z wieloma liniami wypłat stały się popularne w latach dziewięćdziesiątych i do dzisiaj dominują na rynku maszyn online. Dysponują one wieloma liniami wygrywającymi, co pozwala na częstsze ułożenie zwycięskich kombinacji. Automaty online zwykle posiadają 9, 15, 25 lub nawet 243 linie wygrywające. Standardowa ilość obracających bębnów na maszynach internetowych wynosi 3 lub 5. Celem gry jest ułożenie na bębnach odpowiedniej kombinacji symbolów, której odpowiada opisana w instrukcji maszyny do gry wygrana. Symbole na automatach muszą być układane na linii wypłat i zaczynać się powinny od lewej strony ekranu. Wygrane z automatów online wypłacane są w postaci kredytów przypisanych do konta gracza. W celu wypłaty nagrody, gracz powinien dokonać wypłaty środków z danego kasyna online, w którym korzysta z maszyn.

  Tabele wypłat

  Tabele wypłat opisują wysokość nagród w zależności od stawki na jakiej gra dany gracz. Każda maszyna dysponuje własną tabelą wypłat i może się ona różnić od innych tabel na innych maszynach lub tych samych maszynach w innych kasynach internetowych. Podyktowane jest to faktem, iż każde kasyno ustala własne stawki i współczynniki wypłat wygranych dla danej gry. Niektóre symbole na ekranie maszyny nazywane są Dzikimi (wild) i generują one wypłatę nagrody nawet wtedy, kiedy nie znajdują się na linii wypłat. Tabelę wypłat można uruchomić na automacie online poprzez naciśnięcie przycisku „Tabela Wypłat” lub w wersjach anglojęzycznych „Pay Table”.

  Automaty Wideo

  Video automaty to tak na prawdę wszystkie automaty, które zobaczyć możemy w dzisiejszych czasach w kasynie i barze. Różnią się one od klasycznych maszyn tym, że nie posiadają fizycznych bębnów, które obracają się wewnątrz urządzenia. Zamiast tego w automacie zainstalowany jest ekran ciekłokrystaliczny i na nim wyświetlane są obracające się symbole. Dzięki temu też z czasem coraz bardziej popularne stały się maszyny z pięcioma bębnami. Ponieważ automat nie posiada fizycznych rolek, to nie ma ograniczeń co do tego co będzie wyświetlane na ekranie jednorękiego bandyty.

  Na automatach video gramy najczęściej na wielu liniach wypłat. Nie stosuje się już raczej strategii gry tylko na jednej środkowej linii, ponieważ wrażenia z gry nie są już tak emocjonujące. Różnica dla gracza jest taka, że pomimo tego samej wartości oczekiwanej w długim terminie, ma on możliwość generowania częstszych wypłat. Oczywiście każda dodatkowa linia wiąże się z wyższym kosztem jednego zakręcenia bębnami. Istnieje jednak możliwość obniżenia stawki całkowitej, tak aby jednorazowy koszt nie była wysoki.

  Ile można wygrać oraz ile przegrać?

  Automaty online zwykle zaprogramowane są tak, aby wypłacać od 82% do 98% tego co zostanie na nich zdeponowane. Jeśli chodzi o naziemne automaty, to wysokość ich wypłat (zwrotu) regulowana jest przez przepisy prawa. Tak na przykład w USA w stanie Nevada minimalna stopa zwrotu dla gracza musi wynosić przynajmniej 75%. W New Jersey jest ona wyższa i wynosi już 83%. Zakładając, że dany automat internetowy dysponuje współczynnikiem wypłat na poziomie 95%, a każde kręcenie kosztuje 1$, to w długim terminie, po 1,000,000 kręceń automat powinien zwrócić graczom około 950,000$. Pozostałe 50,000$ to pieniądze, które trafiają do operatora i kasyna online. Stopa zwrotu dla każdego automatu ustalana jest w trakcie tworzenia oprogramowania dla maszyny jeszcze na etapie produkcji przez firmy informatyczne. Czasami zdarza się, że kasyna online oficjalnie podają współczynniki wypłat dla danej maszyny. Nie jest to jednak ich obowiązek, dlatego bardzo rzadko spotykamy się z taką sytuacją.

  Źródło: automaty