Najlepszy wybór
Blackjack Online

Jak często gracze wybierają blackjack online?

Blackjack zwany jest w kasynach także jako „dwadzieścia jeden” lub potocznie gra w „oczko”. Jest to także jedna z najbardziej lubianych gier hazardowych na całym świecie. Równie popularne gry hazardowe znajdziesz na Bonusy24.pl! Jest to gra karciana pomiędzy graczem a krupierem (kasynem). Do gry używa się jednej talii (52 karty) lub więcej. Celem gry dla gracza w kasynie jest pokonanie krupiera. Może być to dokonane na kilka sposobów:

 • Zebranie ilości oczek równej 21 (układ nazywany blackjack)
 • Otrzymanie finalnie wyższej liczby oczek niż ma krupier, ale nie przekraczającej 21
 • Pozwolenie krupierowi na dobieranie i przekroczenie z jego strony ilości oczek wyższej od 21


 • Zarówno gracz w kasynie online, jak i krupier otrzymują po dwie karty i dodają ich wartość do siebie. Karty królewskie (król, dama, walet liczone są jako 10 punktów). As liczony jest jako 1 lub 11. Wszystkie pozostałe karty posiadają taką wartość jaką reprezentują. Po otrzymaniu dwóch pierwszych kart gracz ma możliwość ciągnięcia kolejnej. W każdej z rund wygrywa ten, który otrzymał 21 lub wartość wyższą od oponenta. Pociągnięcie kolejnej karty i przekroczenie wartości 21 oczek oznacza przegraną. Jeśli gracz otrzymał kartę asa, to jego rękę nazywa się soft. Obowiązkiem krupiera jest dobieranie kart do wartości 17 oczek lub więcej. Gracz wygrywa, kiedy nie przekroczył 21 oczek i w końcowym efekcie posiada więcej punktów od krupiera lub krupier dopierając do swoich 17 przekroczył całkowitą wartość 21 punktów. Jeśli w czasie gry okaże się, że zarówno krupier jak i gracz mają taką samą ilość oczek, to następuje remis (tzw. Push).

  Decyzje gracza w Blackjacku

  Po otrzymaniu dwóch pierwszych kart ruch leży po stronie gracza. Jego trzema możliwościami jest HIT (dopierania), STAND (zostaje) lub DOUBLE DOWN (podwojenie) lub SPLIT (rozdzielenie kart). Niektóre gry w blackjacka dopuszczają także opcję SURRENDER (poddanie się).

 • HIT – pobranie od krupiera kolejnej karty
 • STAND – Pozostanie przy aktualnej ilości kart
 • DOUBLE – Podwojenie to możliwość podwojenia pierwotnego zakładu o 100%. W takim przypadku gracz ma możliwość otrzymania tylko jednej karty. Niektóre gry w blackjacka nie pozwalają na skorzystanie z opcji Double.
 • SPLIT – Ta opcja dostępna jest jedynie na początku rozdania gdy gracz posiada jedynie dwie karty. Ta opcja blackjacka pozwala na rozdzielenie dwóch kart i dobranie do nich po jeszcze jednej. Innymi słowy pozwala na zagranie na dwie ręce. Niektóre kasyna pozwalają na dzielenie ręki jedynie w przypadku otrzymania przez gracza dwóch takich samych wartościowo kart. Może to być na przykład 10 i 10 lub 9 i 9.
 • SURRENDER – to opcja poddania się. Jest ona dostępna jako pierwsza decyzja w grze. Gdy gracz się poddaje, kasyno pobiera połowę stawki początkowej jaką gracz obstawił w blackjacku.

 • Ubezpieczenie w Blackjacku

  Gdy jako pierwsza karta krupiera pojawia się AS, to gracz zostaje zapytany czy chciałby skorzystać z ubezpieczenia. Ubezpieczenie w blackjacku polega na osobnym zakładzie i płatny jest 2:1. Oznacza to, że za każdego dolara obstawionego przez gracza otrzymuje on dwa dodatkowe, jeśli okaże się, że krupier otrzyma blackjacka. Idea stojąca za ubezpieczeniem polega na tym, że gry krupier wykłada sobie asa, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo dobrania przez niego blackjacka. Wystarczy bowiem, że kolejną katą będzie 10. Dzięki temu gracz może zabezpieczyć się i obstawić taką okoliczność, która wypłacana jest podwójnie 2:1.

  Strategia podstawowa (optymalna) w blackjacku

  Każdy rodzaj blackjacka posiada swoją podstawową i najbardziej optymalną strategie. Omawia ona każdą możliwą kombinację otrzymanej przez gracza ręki i przedstawia sposób postępowania przeciwko odpowiednim kartom krupiera. Przedstawiona poniżej tabela strategii podstawowej do blackjacka zakłada poniższą konfigurację gry:

 • gra się od 8 do 10 taliami
 • krupier czeka przy 17
 • po SPLICIE dozwolone jest podwojenie
 • gdy krupier otrzyma blackjacka tracony jest jedynie podstawowy zakład

 • Blackjack tabela strategii podstawowej

  S = STAND, H = HIT, Dh = Double (jeśli nie można, to należy dopierać dalej), Ds = Double (jeśli nie można podwoić, to należy czekać), SP = SPLIT, SU = SURRENDER