Najlepszy wybór
Kontrola gotówki w Kasynie

Kontrola gotówki w Kasynie

Jestem pewien, że słyszałeś opowieści o wielkich zwycięstwach i spektakularnych przegranych twoich przyjaciół odwiedzających kasyna. Ludzie lubią opowiadać o swoich kasynowych przygodach, a zwłaszcza o dużych wygranych. Ale kiedy słyszę, gdy ktoś mówi „ale zgarnąłem pulę” to moja pierwsza pytanie jakie ciśnie mi się na usta to: „za ile w takim razie obstawiałeś?”

Szanse na to, że ktoś wygrał tysiące złotych obstawiając dychę, albo dwie są znikome, chyba, że gracz miał niebywałe szczęście i trafił jeden z wysokich jackpotów. Aby wygrać dużo, trzeba grubo grać i każdy kto wygrywa duże sumy musi na początku sporo zainwestować. Aby móc to robić trzeba czegoś więcej niż pokaźnego bankrolla. Trzeba jeszcze dobrze czuć się na wysokich stawkach.

Zdefiniuj swoją komfortową strefę gry

Dla większości graczy zachętą jest samo podniecenie, które czuje się ryzykując w czasie gry własne pieniądze. Niektórzy ekscytują się ryzykując niewielkie kwoty, inni zaś dostają kopa dopiero gdy do stracenia mają ogromne kwoty.

Idealnym limitem gry jest taki, który powoduje wzburzone bicie serca, ale jeszcze nie sprawia, że zaczynasz się pocić. Limit taki nazwano strefą komfortu podczas gry. Grając musisz upewnić się, że twoje limity znajdują się w podanym zakresie. Jeśli kwoty, którymi operujesz przy stole do gry powodują w tobie stres lub jeśli zaczynasz myśleć o tym, co mógłbyś kupić za takie pieniądze, to zdecydowanie wykraczasz poza swoją komfortową strefę.

Niektórzy gracze poszukują mocnych wrażeń i lubią żyć na krawędzi. Dla takich osobników pieniądze to tylko sposób utrzymanie poziomu adrenaliny, a żetony są dla nich amunicją w walce. Dla takich graczy liczą się tylko prawdziwe emocje i akcja gry. Czerpią przyjemność jedynie wtedy, gdy w grę wchodzą wysokie stawki, nawet takie, na które realnie ich nie stać.

Gracz konserwatywny to taki, który całkowicie zadowala się niskim ryzykiem i jest w stanie poświęcić tylko kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych, czy to na ruletkę, czy to na automaty. Tacy gracze bez wątpienia są w stanie i mogą pozwolić sobie na grę na wyższym poziomie, ale nie czują się oni wtedy komfortowo. Odczuwają niepokój myśląc jaką cenę muszą płacić za taką rozrywkę. Chcą grać, ale nie do końca chcą ryzykować większą ilość pieniędzy.

Większość hazardzistów plasuje się gdzieś pomiędzy tymi dwoma typami graczy. Co ważne to to, że każdy gracz przyznaje, że istnieje bardzo ​​cienka linia dzieląca pozytywne emocje od strachu. Najlepszym sposobem, aby określić strefę komfortu jest chwilowe przyzwolenie sobie na zwiększenie stawek i poziomu gry. Jeśli grasz na przykład na maszynie z wieloma liniach i zwykle robisz to tylko na jednej linii zwiększ ich liczbę oraz stawkę na każdym obrocie. Jeśli taki czynnik ryzyka zaczyna Ci przeszkadzać zmniejsz kwotę i powróć do poprzedniego poziomu.

Twoje zasoby pieniężne również wpływają na poziom komfortu. Jeśli w kieszeni masz tylko 50 złotych, nie będzie korzystać z automatów z losowaniami po 1zł, gdyż kilka obrotów wyczyści Ci portfel. Podczas gry należy unikać presji.

ruW kasynie graj za tyle ile Cię stać

Gra na mniejsze kwoty nie jest wstydem jeśli nie można sobie na nią pozwolić. Wybór stawki to często bardzo osobista decyzja i inni gracze nie powinni mieć absolutnie żadnego wpływu na kwoty jakie poświęcamy na gry hazardowe. Niektórzy gracze wychodzą do kasyna z przyjaciółmi, po czym czują się zakłopotani gdy nie mogą przyłączyć się do ich stolików z wyższymi tabelami wypłat.

Nie sugeruj się innymi graczami i nie dawaj się namowom innych, którzy próbują wciągnąć Cię do gry na wyższych stawkach. Tylko ty możesz określić ilość pieniędzy, którą chcesz ryzykować, a przy tym czuć się komfortowo. Po określeniu strefy komfortu trzymaj się zasad i graj w jej granicach. Wszystko to sprawi, że Twój wypad do kasyna będzie ciekawym doświadczeniem, a nie udręką.

Pamiętaj – szczęście przychodzi i odchodzi, natomiast wiedza pozostaje na zawsze.