Najlepszy wybór
Panteon Sławy Blackjacka

Panteon Sławy Blackjacka

Panteon Sławy BlackJacka („Blackjack Hall of Fame”) założony został w 2002 roku i zaprojektowany jest, aby uczcić największych graczy zawodowych oraz ekspertów i autorów specjalizujących się w grze Blackjack. Blackjack Hall of Fame znajduje się w San Diego w Kalifornii w Kasynie Barona. Grupa sław jest raczej niewielka i liczy zaledwie 16 członków, ale każdego roku pojawia się kilku nowych kandydatów, z których jeden lub dwóch dostaje się do panteonu.

Miejsce w panteonie gwarantuje sławom bezpłatne i dożywotni pakiet wyżywienia, napojów oraz pokoju w kasynie Merona. Warunek jest jeden – żadna ze sław ma dożywotni zakaz gry przy stolikach Blackjack w kasynie Merona. Jeszcze nie zdarzyło się, aby którykolwiek z wybranych miał co do tego warunku obiekcje.

W 2002 roku 21 kandydatów zostało wziętych pod uwagę podczas pierwszego głosowania, które otwarte było dla publiczności i dostępne w Internecie. W 2003 roku siedmiu kolejnych członków zostało wprowadzonych podczas Balu Blackjack. Tradycja ta trwała do 2007 roku, kiedy proces głosowania powierzony został wyłącznie członkom Panteonu. Kolejną zmianą, która została dokonana podczas głosowania w 2007 roku było to, że co roku wybierany będzie tylko jeden dodatkowy członek. Niezależnie od tego ilu aktualnie będzie kandydatów. Tylko raz drogą wyjątku wprowadzono czterech członków na raz i byli nimi członkowie grupy zwanej „The Four Horsemen”.

Spośród 16 członków zamkniętego klubu jedynie czterech z nich to profesjonalni gracze. Co więcej dwóch z nich było znanych z innych zdolności niż możliwość pokonania stołu do blackjacka. Pozostali członkowie to głównie matematycy, autorzy oraz ludzie z branży kasynowej, którzy uznani zostali za osoby wnoszące wkład w rozwój gry w blackjacka. Członkostwo w Blackjack Hall of Fame to wielki zaszczyt, którego pragnie wielu, ale jedynie nielicznym udaje się do zaznać.