Najlepszy wybór
Prosta instrukcja Blackjacka dla początkujących

Prosta instrukcja Blackjacka dla początkujących

Zasady gry w Blackjacka zawsze powinny być poprzedzone kilkoma zdaniami na temat historii gry. Blackjack istnieje na świecie od XVII wieku. Powstał on we Francji i nazywany był „Vingt et Un”, co w języku francuskim oznacza „21″. Celem gry było oczywiście osiągnięcie liczby 21 punktów. Angielski termin „blackjack” wziął się z sytuacji, w której gracz otrzymał na rękę układ w postaci waleta oraz asa pik.

3 Zasady Blackjacka

Niewiele zmieniło się od XVII wieku. Głównym celem gry nadal jest osiągnięcie w sumie 21 punktów oraz ich nie przekroczenie. Zasada ta panuje zarówno w normalnym, jak i kasynie online. W przeciwieństwie do innych gier karcianych, blackjack to gra prowadzona jest przeciwko krupierowi. Obstawiamy tylko jeden zakład i dzieje się to przed rozdaniem kart.

Jak grać w blackjacka?

Po pierwsze warto grać przy specjalnym stole do blackjacka. Oczywiście ważne jest także zasiąść przy takim z radosną i miłą atmosferą. Sprawi to, że twoje doświadczenia z blackjackiem będą bardziej przyjemne. Gdy jesteś gotowy do gry stawiasz żetony. Dealer rozdaje po dwie karty dla każdego z uczestników, w tym dla siebie. Obie z kart graczy będą widoczne, natomiast karta krupiera widoczna jest tylko jedna. Figury warte są dziesięć punktów, asy jeden lub jedenaście, natomiast wszystkie inne karty reprezentowane są przez ich wartość nominalną. Jeśli suma na ręce wynosi 12 lub mniej, należy poprosić o kolejną kartę. Dobiera tak długo aż dojdziesz do 21 lub jak najbliżej tej liczby. Nie wolno jej jednak przekroczyć. Wygrywasz rundę, jeśli twoja ręka jest wyższa od kart krupiera. Każda ręka, która przekracza 21 przegrywa. Jest generalna zasada, która panuje we wszystkich kasynach, w tym online.

Istotne kwestie

Oto kilka ważnych zwrotów, które każdy gracz w blackjacka powinien znać.

  • Hit – Dobranie kolejnej karty

  • Czekanie – Sytuacja w której nie potrzebujesz więcej kart

  • Split – Mając dwie karty tej samej wartości masz prawo rozdzielić je i stworzyć z nich

  • dwie osobne ręce dobierając do każdej po jednej dodatkowej karcie.

  • Double – Możesz podwoić swój zakład. W takiej sytuacji możesz dobrać tylko jedną kartę.

  • Push – remis z krupierem

  • Surrender – tracisz połowę zakładu i poddajesz grę oddając karty