Najlepszy wybór
Ruletka w Kasynie

Ruletka w Kasynie

Generalnie w ruletce istnieją dwa typy graczy: ci grający wewnątrz oraz tacy, którzy grają na zewnątrz pola. Każdy styl ma swoje wady i zalety w zależności od tego co jest celem danego gracza. Gracze wewnętrzni wydają się szukać emocji i dużych wygranych. Gracze zewnętrzni wydają się mieć więcej zwycięskich losowań, ale wygrywają przy tym niższe kwoty.

Wewnętrzni gracze obstawiają na 38 numerach położonych na stole do gry (1-36 oraz 0). Wypłaty za takie zakłady wynoszą 36 do 1. Liczby można dzielić, aby zwiększyć szanse na wygraną, ale ten sposób gry zmniejsza kwotę wypłaty .Postawienie żetonu pomiędzy dwoma numerami skutkuje wypłatą w wysokości 17 do 1, natomiast zakład na rogu (corner), który obejmuje cztery numery naraz, opiewa na wygraną w wysokości 8 do 1. Istnieją również zakłady zwane „street”, które obejmują szereg (3 numery) i wypłacane są 11 do 1. „Five bet” obejmuje szereg oraz cyfrę 0 wypłacany jest 6 do 1. Postawienie na konfigurację 6-cio cyfrową nagradzane jest wypłatą 5 do 1.

Gracze zewnętrzni obstawiają więcej liczb, ale jednocześnie ich wypłaty są niższe. Oczywiście obstawianie na zewnętrznych polach powoduje zwiększenie szansy na wylosowanie wygrywającej konfiguracji. Gracze mogą postawić na kolor czerwony lub czarny, który obstawiony za 10 złotych skutkuje wypłatą w wysokości 20 złotych. Istnieją zakłady na liczby parzyste i nieparzyste, jak również wysokie i niskie (1-18 lub 19-36). Wypłata z ich tytułu wynosi dokładnie tyle samo. Obstawienie kolumny, która obejmuje 12 numerów nagradzane jest zwrotem 2 do 1.

Jeśli masz dużo żetonów i chcesz wygrywać większe kwoty na ruletce w kasynie, to zakłady wewnętrzne są najlepszym rozwiązaniem. Jeśli zaś nie chcesz ryzykować utraty pieniędzy i chciałbyś zwiększyć szanse wygranej to zakłady 50/50 są najlepszym dla Ciebie kierunkiem. Tak czy inaczej przed podejściem do stołu należy zapoznać się ze wszystkimi tabelami wypłat oraz minimalnymi oraz maksymalnymi wartościami zakładów. Przeczytaj także główny artykuł, w którym ruletka jest przedstawiona w najdrobniejszych szczegółach.