Najlepszy wybór
Układ stołu do gry w Kości w Kasynie

Układ stołu do gry w Kości w Kasynie

Będąc przy stole do gry w kości gra może być nieco utrudniona, zwłaszcza dla osób początkujących. Jeżeli uda Ci się najpierw zapoznać z układem stołu do gry, to w kasynie pójdzie Ci znacznie lepiej. Swoje umiejętności możesz potrenować najpierw w kasynie online. Stół do gry w kości jest jednym z najtrudniejszych układów w kasynie. Stawianie zaś zakładów jest bardzo proste. Oto podstawowy stół do gry w kości.

Stół do gry w kości zaprojektowany jest dokładnie tak samo na obu jego końcach. Podwaja to możliwość wnoszenia zakładów, które można rozmieścić w czasie. Choć jest to wygodna opcja, to na pierwszy rzut oka może ona być dosyć myląca dla nowego gracza.

Na obwodzie stołu zainstalowana jest 24-calowa banda, który pomagać ma w utrzymaniu kości na terenie stołu. Wokół zewnętrznej krawędzi stołu ciągnie się tzw. „pass line”. Wzdłuż dłuższego brzegu stołu, w pobliżu miejsca dla dealerów ułożone są numery oraz tabliczka z informacją, że nie należy do tego miejsca podchodzić. Na każdym końcu znajdują się także linie, które wskazują miejsca do ustawienia się graczy.

Dwóch dealerów znajduje w pobliżu każdego końca stołu, obsługując żetony oraz wnoszone zakłady. Jeśli będziesz chciał skorzystać z tzw. Zakładu „free odds bet”, to musisz o to poprosić krupiera. Osobą siedzącą pomiędzy dwoma dealerami jest tzw. „Boxman”. Nadzoruje on pracę krupierów. Naprzeciwko Boxmana usytuowany jest tzw. „Stickman”, który dba o kości. Osoby rzucający kośćmi (czyli gracze) wykonują rzuty z obu końców stołu.

Najlepszym sposobem, aby w pełni zrozumieć stół do gry w kości jest oczywiście spędzenie trochę czasu obserwując samą grę. Zanim zaczniesz grać, usiądź z boku i przyglądaj się jak robią to inni. Po chwili na pewno twoje wątpliwości zostaną rozwiane.