Najlepszy wybór
Życie ruletką się toczy

Życie ruletką się toczy

Ruletka istnieje już od roku 1645. Opracował ją znany francuski uczony Blaise Pascal. Był on znawcą matematyki oraz rachunku prawdopodobieństwa. Na podstawie rachunku stworzył on koło z ponumerowanymi polami oraz napisał zasady gry w ruletkę.

Kolejne dwieście lat po tym wydarzeniu następny francuz Luis Blanc wraz z bratem otwarli pierwsze na świecie kasyno w mieście Monako. By powiększyć zyski kasyna, prekursorzy dołożyli do koła Pascala dodatkowe zielone pole, które oznaczone było numerem zero. W ten oto sposób koło ruletki ma składa się z 37 kolejnych szczelin.

Pola te charakteryzują się kolorami czerwonym i czarnym, natomiast jak już wcześniej powiedziano jedynym wyjątkiem jest zero. Od tego momentu ruletka stała się na domiar popularna także w USA. Amerykanie uznali, że wprowadzenie do koła kolejnego zera jeszcze bardziej powiększy zyski i jednocześnie szanse kasyna na wygraną. Tak też uczyniono. Stąd wzięły się koła do ruletki z podwójnym zerem.

W ostatnich czasach wycofano jednak te praktyki i dziś korzystanie z takiego koła w wielu miejscach na świecie uznaje się za nielegalne. W dzisiejszych czasach ruletka jest jedną z najbardziej znanych gier hazardowych. Znają ja nawet tacy, którzy nigdy brali udziału w grze. Swoją wyjątkowość ruletka zawdzięcza jej prostym zasadom i szybkiemu inkasowaniu pieniędzy w przypadku wygranej.